Saturday, November 26, 2011

Gaji Pemimpin Kerajaan Dunia

Bayaran tertinggi pemimpin kerajaan pada tahun 2010


1. Lee Hsien Loong (Prime Minister of Singapore): $2,183,516

2. Donald Tsang (Chief Executive Officer of Hong Kong): $513,245

3. Raila Odinga (Prime Minister Of Kenya): $427,88 

4. Barack Obama (President of the United States): $400,000
5. Nicolas Sarkozy (President of France): $302,435
6. Stephen Harper (Prime Minister of Canada): $296,400
7. Mary McAleese (President of Ireland): $287,900
8. Julia Gillard (Prime Minister Of Australia): $286,752
9. Angela Merkel (Chancellor of Germany): $283,608
10. Yoshihiko Noda (Prime Minister of Japan): $273,676

Wednesday, November 23, 2011

Coretan Sukan SEA ke 26

Assalamualaikum,
sebagai peminat sukan no 1 negara..sejak dari 13.11.2011 hingga 23.11.2011..memang aku mengadap surat khabar,internet,n TV nak tau crita2 dan update2 terbaru Sukan SEA 26 kali ni..

Semangat Rakyat Malaysia
Pertamanya,
Venue di Palembang-Jakarta,Indonesia tidak ada masalah...

Kedua, 
Acara yang dipertandinngkan tiada masalah...walaupun ada polemik dalam kalangan penggerak sukan negara..

Ketiga,
Acara pembukaan di Srivijaya @ Palembang cukup menarik,dgn pengkisahan sejarah negaranya..
Keempat,
Slogan yang diuarkan oleh tuan rumah kali ini sangat dekat dengan negara ASEAN iaitu."BERSATU DAN BANGKIT"....aku tafsirkan sebagai omong-omong kosong jer....
Kelima,
Pungutan pingat untuk negaraku Malaysia,sgt memuaskan tambahan pula mempertahankan ibu emas
 BOLA SEPAK..
Keenam,
kita dapat kumpul 59 pingat beserta mengumpul semangat rakyat Malaysia..
Jumpa lagi di Yangon,Myanmmar

Lihat ni:
MENEMBAK
1. Nur Suryani Mohamed Taibi – (50m rifle 3-position wanita dan 10m Air Rifle wanita)
OLAHRAGA
1. Tan Song Hwa – (baling tukul besi wanita)
2. Teoh Boon Lim – (20km jalan kaki lelaki)
3. Lee Hup Wei – (lompat tinggi lelaki)
4. Muhamad Yunus Lasalleh/ M. Partiban/ P. Yuvanraaj/ S. Kannathasan – (4x400m lari berganti-ganti)
5. Noraseela Khalid – (400m berpagar)
6. Roslinda Samsu – (lompat bergalah wanita)
Penyokong dimana2 saja..

TERJUN
1. Leong Mun Yee/Ng Yan Tee – (3m papan anjal seirama wanita)
2. Yeoh Ken Nee/Bryan Nickson Lomas – (3m papan anjal seirama lelaki)
3. Leong Mun Yee/Traisy Vivien Tukiet – (10m platform seirama wanita)
4. Cheong Jun Hoong – (3m papan anjal wanita)
5. Bryan Nickson Lomas – (10m platform lelaki)
6. Yeoh Ken Nee – (3m papan anjal lelaki)
7. Pandelela Rinong Pamg – (10m platform wanita)
RENANG
1. Khoo Cai Lin – (800m gaya bebas wanita)
2. Kevin Yeap – (400m gaya bebas lelaki)
3. Siow Yi Ting – (100m kuak dada wanita)
4. Siow Yi Ting – (200m kuak dada wanita)
5. Christina Loh – (50m kuak dada wanita)
kegembiraan bersama

SNOOKER
1. Sam Chong/ Thor Chuan Leong – (beregu lelaki)
LUNCUR AIR
1. Philippa Yoong – (slalom wanita dan keseluruhan wanita)
2. Aaliyah Yoong – (tricks wanita)
3. Alex Yoong – (keseluruhan lelaki)
RENANG BERIRAMA
1. Katrina Ann Abdul Hadi/ Shareen Hui – (rutin teknikal duet dan rutin bebas duet)
2. Renang berirama – (rutin teknikal berpasukan , rutin bebas berpasukan dan rutin kombinasi)
SENARAI 29 PEMENANG PINGAT EMAS DI JAKARTA:
LAWAN PEDANG
1. Joshua Koh I Jie – (Epee Individu Lelaki)
2. Liong Ming Cheng/Nurul Ariezzat Nazreen Ismail/Muhammad Radhi Hashim/Yu Peng Kean – (Sabree Berpasukan Lelaki)
KARATE DO
1. Shaharudin Jamaludin – (Kumite Individu Lelaki bawah 75kg)
2. Loganeshaa Rao Ramarow – (Kumite Individu Lelaki bawah 55kg)
3. Yamini Gopalasamy – (Kumite Individu Wanita bawah 61kg)
4. Teagarajan Kunasakaran – (Kumite Individual Lelaki bawah 84kg)
MEMANAH
1. Cheng Chu Sian – (Recurve Individu Lelaki)
2. Cheng Chu Sian/Khairul Anuar Mohamad/Haziq Kamarudin – (Recurve Berpasukan Lelaki)
TENPIN BOLING
1. Zandra Aziela Ibarahim Hakimi/Jacqueline Jenele Sijore – (Bergu Wanita)
2. Alex Liew/Adrian Ang – (Bergu Lelaki)
3. Alex Liew/Adrian Ang/Zulmazran Zulkifli – Tenpin Boling (Trio Berpasukan Lelaki)
4. Alex Liew/Andrian Ang/Nur Aiman/Syafiq Ridhwan/Zulmazran Zulkifli – (Lima Berpasukan Lelaki)
5. Adrian Ang – (Master Lelaki)
AKUATIK OPEN WATER
1. Heidi Gan – (5km Renang Terbuka Wanita dan 10km Renang Terbuka Wanita)
PENCAK SILAT
1. Ahmad Shahril Zailudin – (Putera D 60-65kg)
2. Mohd Al-Juferi Jameri – (Putera E 65-70kg)
3. Mohd Fauzi Khalid – (Putera E 70-75kg)
WUSHU
1. Lee Yang – (Disiplin Taijiquan dan Taijijian Individu Lelaki)
2. Kevan Cheah Peng Heng – (Disiplin Nandau dan Nangun Individu Lelaki)
3. Tai Cheau Xuen – (Disiplin Nandau dan Nangun Individu Wanita)
BERBASIKAL TREK
1. Fatehah Mustapa – (500m Individu Time Trial Wanita dan 200m Individu Sprint Wanita)
2. Fatehah Mustapa/Jupha Somnet – (Sprint Berpasukan Wanita)
3. Hariff Salleh – (Scratch Race Individu Lelaki)
4. Amir Mustafa Rusli/Mohammad Akmal Amrun/Mohd Harrif Salleh/Muhamad Adi Husainie Othman – (4km Pursuit Berpasukan Lelaki)
5. Mohamaf Hafiz Mohd Sufian – (Omnium Individu Lelaki)
6. Muhammad Edrus Md Yunos – (200m Sprint Individu Lelaki)
Badrol wira Kedah n Captain Malaysia

BOLA SEPAK
Malaysia – (Berpasukan Lelaki)


TAHNIAH MALAYSIA!!!